مشاوره امنیت شبکه

مشاوره امنیت شبکه

امنیت یکی از مهمترین جنبه های موجود در راه اندازی و نگهداری یک شبکه کامپیوتری است. در عصر حاضر شاهد گسترش حضور شبکه های کامپیوتری در تمامی ابعاد زندگی خود هستیم. کافی است به اطراف خود نگاهی داشته باشیم تا به صحت گفته فوق بیشتر واقف شویم.

همزمان با گسترش استفاده از کامپیوترهای شخصی و مطرح شدن شبکه های کامپیوتری و به دنبال آن اینترنت، حیات کامپیوترها و کاربران آن ها دستخوش تغییرات اساسی شده است. کاربران شبکه های کامپیوتری به منظور استفاده از دست‌آوردها و مزایای فنآوری اطلاعات و ارتباطات، ملزم به رعایت اصولی خاص و اهتمام جدی به تمامی مولفههای تاثیر گذار در تداوم ارائه خدمات در یک شبکه کامپیوتری میباشند. امنیت اطلاعات و ایمن سازی شبکه های کامپیوتری از جمله این مولفه ها بوده که نمی توان آن را مختص یک فرد و یا سازمان در نظر گرفت..

پرداختن به مقوله امنیت اطلاعات و ایمنسازی شبکه های کامپیوتری در هر کشور، مستلزم توجه تمامی کاربران صرف نظر از موقعیت شغلی و سنی به جایگاه امنیت اطلاعات و ایمن سازی شبکه های کامپیوتری بوده و میبایست به این مقوله در سطح کلان و از بعد منافع ملی نگاه کرد.

وجود ضعف امنیتی در شبکه های کامپیوتری و اطلاعاتی، عدم آموزش و توجیه صحیح تمامی کاربران صرف نظر از مسئولیت شغلی آنان نسبت به جایگاه و اهمیت امنیت اطلاعات، عدم وجود دستورالعملهای لازم برای پیشگیری از نقایص امنیتی، عدم وجود سیاستهای مشخص و مدون به منظور برخورد مناسب و بموقع با اشکالات امنیتی، مسائلی را به دنبال خواهد داشت که ضرر آن متوجه تمامی کاربران کامپیوتر در یک کشور شده و عملا" زیرساخت اطلاعاتی یک کشور را در معرض آسیب و تهدید جدی قرار می دهد. بنابراین، می بایست به موضوع امنیت اطلاعات و ایمنسازی شبکه های کامپیوتری، توجه جدی شده و از فرآیندهای متفاوتی در جهت مقاوم سازی آنها، استفاده گردد.

از این رو شرکت فرس پیشگام با استفاده از دانش فنی و تجربیات متخصصان خود طرح جامعی از الزامات امنیت شبکه و اطلاعات را بر اساس استانداردهای امنیتی بین المللی جهت ایجاد امنیت شبکه و اطلاعات سازمان ها و ادارات تهیه و ارائه نموده است و خدمات زیر را در این زمینه ارائه می‌نماید.

networksecurity

مشاوره امنیت شبکه

  • مشاوره در طراحی و پیاده سازی شبکه های Wireless, Wan, Lan
  • ایجاد ارتباطات WAN با استفاده از خطوط LEASED و ارتباط ماهواره ای
  • ایجاد شبکه های سرعت بالا مبتنی بر فیبر نوری
  • ارائه تجهیزات تخصصی شبکه ( PASSIVE,ACTIVE )
  • ایجاد شبکه های بیسیم ( WIRELESSS )
  • طراحی و راه اندازی سیستمهای IP TELEPHONY
  • مشاوره در نصب راه اندازی آنتی ویروس های تحت شبکه
  • ارائه خدمات طراحی ، نصب و راه اندازی دوربینهای تحت شبکه و ذخیره تصویر
  • مشاوره در خرید تجهیزات تخصصی شبکه

نظارت امنیتی

با توجه به اهمیت اطمینان از صحت عملکرد فعالیت های انجام شده در حوزه امنیت، لازم است تا با روش هایی مانند تست نفوذ از عملکرد سیستم امنیتی اطمینان حاصل شود. در این بخش بوسیله ابزارهای نظارتی و همچنین بازدیدهای فنی ممیزی لازم در بخش امنیتی انجام و مشکلات موجود مشخص و برطرف می گردند.

در صورت تمایل به برخورداری از خدمات مشاوره امنیت شبکه شرکت فرس پیشگام، با شماره تلفن 36260002 - 071 داخلی 315 تماس حاصل فرمایید.


تلفن : 2 000 626 713
فکس : 2 000 626 713

info@fourse.com

شیراز، بلوار ستارخان، ابتدای خیابان ولیعصر
کوچه 19، ساختمان صدف تجاری 1، واحد 3